Вітальня, це інтер'єр, який обслуговує всіх домочадців. Тут збирається вся родина, щоби провести час разом. Тут ми приймаємо гостей, тож приміщення виконує ще й представницьку функцію.
У вітальні кольори відіграють ключову роль. Від них значною мірою залежить, чи ми досягнемо своєї мети і створимо затишну вітальню. Тому, думаючи про те, як має виглядати ця кімната, давайте спочатку оберемо кольори, які в ній домінуватимуть.
Затишні вітальні характеризуються насамперед тим, що в них керує палітра теплих тонів. Сюди входять, наприклад, усі види бежевого, коричневого, відтінки жовтого та помаранчевого, а також пастельні тони, такі як синій чи зелений. Білий також може бути домінуючим кольором у затишній вітальні, за умови, що ми поєднуватимемо його з відповідними аксесуарами. У класичних вітальнях декоративні елементи кольору старовинного золота, міді або латуні додають приміщенню затишку. Однак давайте однозначно відмовимося від будь-яких хромованих та сріблястих аксесуарів.
Які матеріали слід використовувати, щоб зробити нашу вітальню затишною? Основа, щільні тканини, які змушують нас відчувати себе приємно. Вовна, льон, велюр і оксамит, це, серед іншого, ті тканини, які мають з'явитися як на наших меблях для відпочинку, так і у вигляді віконних прикрас.
Не можна забути і про товстий килим, який чудово доповнить будь-яку затишну вітальню. Звичайно, вітається дерево практично в будь-якому вигляді. Йдеться не тільки про дерев'яні меблі або підлогове покриття, але навіть про модні шпалери. Якщо ми хочемо оживити ними нашу затишну вітальню, варто зробити ставку на картатий плед, який повертається в моду.
Світло у вітальні відіграє дуже важливу роль, адже воно може повністю змінити її характер. Одне джерело світла, зазвичай на стелі, на жаль, не зробить нашу вітальню затишною. Тому в цьому аспекті варто акцентувати освітлення з декількох джерел, відмінно підійдуть у цьому випадку торшери та настільні лампи, розставлені у різних місцях вітальні.